AZ 151 – Ústí nad Labem – Výroba vyznamenání – Šachová figura<

AZ 151 - Ústí nad Labem - Výroba vyznamenání - Šachová figura

Medaile pro AZ 151 = Aktivní zálohy – Ústí nad Labem, nákresy, metody, návrhy na výrobu vyznamenání, medaile k udělení za 5 let služby.
Menu obsah:
Výroba vyznamenání
AZ 151 základní údaje
Původní medaile Az 151
Návrh na výrobu odznaku
Návrhy na výrobu vyznamenanání
Fotogalerie
Komentáře

 

Výroba vyznamenání, medaile za služby AZ 151 Ústí nad Labem

Návrhy na výrobu vyznamenenání, medaile za službu v Aktivních zálohách AZ 151 Ústí nad Labem, navrhnuté podle původní medaile.

 

AZ 151 Ústí nad labem


Základní data útvaru AZ 151 Ústí nad Lebem.
Aktivní zálohy  AZ 151 Ústí nad Labem
stránky : http://www.azusti.wz.cz
admin : sverma@email.cz – 777173266
Fórum : http://tady.org/AZ
Struktura velení Pěší roty AZ Ústí nad Labem – 2009
Velitel : ČERNÝ Jindřich – 605 840 845
Bývalý velitel : NOVÁK Ladislav – 728 757 788 – Litoměřice – učitel
Výkonný … : KAPUSTA Zdeněk
Velitel pěší roty : npor. Jindřich ČERNÝ – +420 605 840 845
Zástupce velitele roty : por. Pavel MORAVEC
Výkonný praporčík : nrtm. Zdeněk KAPUSTA
Technik roty : por. Stanislav PRIMÁK
Chemik : rtn. Milan SKULA
Zdravotní instruktor : rtn. Aleš KMEČ

 

Původní medaile Az 151


Zde je původní vyznamenání, medaile za 5. let služby v Az 151 Ústí nad Labem. Více foto dole v galerii.

 

Návrhy na výrobu odznaku


Kromě medaile za služby je zamýšlená výroba odznaku aktivních záloh, další návrh a více zde: Primak.cz / odznak AZ 151

Návrhy na výrobu vyznamenání


Toto jsou jen předběžné návrhy zpracování pro výrobu medailí. Pokud bude návrh přijat, tak přesnější proporce budou upraveny tak aby to celé ladilo.   V podstatě hlavní myšlenka je jednoduchost, nové moderní pojetí, ale také vyšší kvalita provedení než předešlá medaile. Medaile, případně i odznak bude barevně vyšrafovaný. Velice plastický po obou stranách. Šachová figura bude samostatně vyrobena a přinýtovaná na plochu loga, tak aby vynikla co nejvíce barva podloží a dosáhlo se co největšího kontrastu. Tyto návrhy mají sloužit hlavně k představě o kompozici, poměru, velikosti, rozvržení, nebo nepřidání různých prvků a k veškerému posuzování. Popisy jsou tedy věnovány ke každému bodu zvlášť. Případně se můžete vyjádřit dole ve vzkazech.


Body návrhu:
– Věnec
– Logo
– Zadní čtverec
– Český lev
– Stuha
– Zavěšení
– Štítek

 

Věnec

Věnac bude kruhový, nejspíše v průměru 38mm max 40mm. Naopak menší věnec oproti stuze více vynikne, velký věnec by pak byl opticky nevyvážený. Barva nejspíše stříbrná, nebo i zlatá verze. Lístky ve věnci budou plné. Šířka věnce, tedy lístečků se může ještě lišit, měnit, podle estetických vlastností a dalších nákresů. Stejně tak se může dále lišit počet lístků, kdy bude spíše menší, aby bylo lístků více a vynikly. Tedy tím bude i věnec trochu širší. Z přední strany – averz – budou lístky vystouplé jako ve skutečnosti lístky jsou. Z druhé strany budou lístky prohnuté dovnitř, jakoby vnitřní strana, spodní strana lístku.
Také položení směru lístků může být jiné. Však toto znázornění lístků proti sobě je v hostorii nejčastěji používané, tak je v duchu tradic. Lístky se případně dají doplnit kuličkami z lipových květů, což je také tradiční použití na našich medailích a insigniích ČR.
Výplň mezi věncem a vojákem nebude žádná. Bude tam prázdné místo. Právě pro dosažení vyššího pocitu plasticity, kdy spodní částí mezery bude vypňovat zelená látka uniformy, nebo jiného textilu.
Vnitřní část věnce může být také klikatá a nesouměrná, podle tvaru lístků, však tento návrh, kdy uvnitř je vepsaná kružnice hezky ladí s pravidelných čtvercem a utváří systematický ráz a vzhled medaile.

 

Logo

Znak roty ve čtverci bude plné, uchycené dosti pevně mezi lístky. Nejspíše tloušťka loga čtverce bude větší než lístků. Logo, znak bude barevně vysmaltován, červenou, možná i transparentní rudou barvou, pokud bude výraznější, nežli tmavá krycí. Vlnky budou modré a pravá horní bílá část bude opět vybarvena bílou barvou, čímž se dosáhne maximálního kontrastu.   Šachová figura. Z předu bude šachová figura dosti plastická, bude samostatně na štítu, nebude tedy v jedné rovině, jako to bylo na předešlé udělené medili. Figurka pěšák, bude ve stříbrné barvě, možná ve straostříbře, patinované, zase s ohledem na možnosti výroby a s ohledem na barevnost a meteriál pod pěšákem.

 

Zadní čtverec

Va zadní straně místo oválných nápisů bude koncepcí věnce a kruhu možno použít čitelnější popis. Nápisy budou ve třech řadách. Velikostně, tak aby byli dostatečně čitelné.
Dále zde bude místo na matriční číslo, případně čistá plocha pro individuální rytinu pro specielní příležitost, například za příkladnost, věrnost, nebo věnování atd.

 

Český lev

Český lev jako znak ČR, nebo případně znak armády AČR je možno také použít, kombinovat, posouvat, měnit velikosti, kombinovat, dokud se nezačne pracovat na finálnější podobě.

 

Stuha

Původní stuha nebyla VHU schválena, pro špatné pořadí barev české trikolóry.
Návrh na obrázku č.1 vyžaduje vyrobit novou stuhu. V tomto případě se výrobva prodraží. Neboť stuha se musí vyrobit strojně v délce cca 300m což představuje nákald asi 6000,-Kč v přepočtu na 40 lidí je to na každého min 150,-Kč, čímž se výroba značně prodraží a možná by se zapomělo na variantu medaile a odznaku zároveň. Pokud by se však našel sponzor, bylo by možno použít i tuto variantu. V druhém případě, lze použít stuhu z minulé medaile a doplnit ji římskou číslicí V. což je přípustné a bylo by to i podle tradic a rozlišení římskou číslicí „V.“ na stuze i stužce by bylo dostatečné.
Záleží však na financích, na rozhodnutí záložáků, velitele a na posouzení VHU.

 

Zavěšení

zatím je medaile nakreslená se zavěšením na dvě kontra očka. Však lze použít i možnost, že by spojení a zavěšení bylo například za hlavou či tělem lva. Pak by medaile a plastika plynule přecházela na stuhu, bez pohledu na spojovací očka. Takto jsou řešené většinou vyšší medaile a vyznamenání, přičemž 5 let služby by si to možná zasluhovalo, nebo myslet a připravit koncepci za 7 let.

 

Štítek

Na stuze a stužce je připevněn oválný štítek. Lze použít i čtverec, nebo obdelník, však ovál nejlépe ladí ke kruhovému věnci dole. V případě že by se použila jen samotná římská číslice „V.“ tak by to vypadalo spíše jako označení jakéhosi pátého pluku, či jednotky.

 

Číslování

Každá medaile má své číslo a svůj certifikát.

 

Fotogalerie

Příloha fotografií, návrhů, nákresů pro výrobu medaile, vyznamenání AZ 151, stejně tak i původní medaile z roku 2007.

Nákresy
Medaile nákresy medaile tvar

 

Komentáře

Pokud budete mít jakékoli dotazy, nebo připomínky, názory,chvály, nebo nesouhlasné reakce, prosím napište je zde dolu do CHATU – KOMENTÁŘE.
Prosím vyplňte své jméno a email, případne zařazení (příslušnost) k jednotce, pro odpověď  telefon.
Bude to jistě zajímavé i pro ostatní.
Napište vždy kterého obrázku, či návrhu se to týká.
Na delší reakce doporučuji napsat email na moji adresu :      primak.slavomir@seznam.cz

Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím