Výroba pamětní mediale LEV logo ČKAIT mince

ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ
Letopočet: 2017
Počet: pouze 30ks
Materiál: Ag999 – sliver
Hmotnost: 1oz = 31,1g
Průměr: 40mm
Hrana: vroubkovaná
Výrobce: Slavomír PRIMÁK – Praha
Model: Lenka Nebeská, Dis.

 

Obsah

Pamětní medaile ČKAIT
Výroba pamětní mediale
Popis pamětní mediale ČKAIT
Zkušební ražba mediale ČKAIT
360 foto – stříbrná pamětní medaile – ČKAIT
Pamětní medaile ČKAIT v dárkovém balení
VIDEO – rytí jména do mince
Fotogalerie – medaile ČKAIT

 

 

Pamětní medaile ČKAIT

Krásná medaile s plnoplastickým Českým lvem s logem ČKAIT průměru 40mm, ryzí stříbro Ag999, vypadající jako investiční mince 1oz tedy 31,1g tedy podobné provedení jako známé uncové mince.

Předlohou pro budoucí vzhled při výrobě pamětní medaile ČKAIT byly celosvětově známé stříbrné investiční uncové mince 1oz americké, kanadské, či rakouské.

Výsledná stříbrná pamětní medaile ČKAIT v lesklé provedení.

 

Výroba pamětní mediale

Oficiální logo společnosti je 2D ploché, v křivkách a doplněné barvou. Však pro lepší reprezentaci společnosti bylo vhodné navrhnout

 

Popis pamětní mediale ČKAIT

Stříbrná pamětní medaile k výročí 25.let ČKAIT.
Letopočet: 2017
Počet: pouze 30ks
Materiál: Ag999 – sliver
Hmotnost: 1oz = 31,1g
Průměr: 40mm
Povrch: patina
Hrana: vroubkovaná
Výrobce: Slavomír PRIMÁK – Praha
Model: Lenka Nebeská, Dis.

Averz

Na přední straně medaile je logo ČKAIT. Český dvojocasý lev, nad ním mostní oblouk a nápis ČKAIT
Model lva vypracovala: Lenka Nebeská, DiS.

Reverz

Na zadní straně medaile je ve vnější kružnici celý název společnsoti. Ve středu pamětní medaile je volná plocha, pro vyrití jmena VIP osoby, které je pamětní medaile udělena
Opis reverz: ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ
Puncovní značky: Ve spodní části jsou puncovní 3 značky a to výrobce, ryzost a punc státníhu Puncovníého úřadu.

 

Zkušební ražba mediale ČKAIT

– Obecné kovy, patinované, hladká hrana.
– Ryzí stříbro, lesklý povrch, hladká hrana.
– Ryzí stříbro, patinované, vroubkovaná hrana.

První zkušební ražba pamětní mediale byla provedena ze třech obecných kovů s hladkou hranou a s povrchem v běžné kvalitě, s patinou jaká se běžně dělala na medailích. Jednalo se o mosaz, měď a bílý tombak (jako alpaka), dalším patinováním se docílilo vzhledů na staromosaz, starobronz, starostříbro.

Druhá zkušební ražba pamětní stříbrné medaile pak byla provedena z ryzího stříbra Ag999 opět v běžné kvalitě, však stříbro je velmi měké a vásledný povrch budí zdání ražebního lesku. V této druhé fázy zkušební ražby byla hrana opět hladká, ale na zadní straně jsou puncovní značky výrobce PRIMAK a označení ryzosti 999.

Třetí ražba je již ražba konečná, tato výroba, ražba medaile byla s vroubkovanou hranou, tato vroubkovaná hrana byla zvolena pro zvýšení efektu a podobnosti k investičním mincím, což se představenstvu společnosti více líbilo a budilo to větší dojem exklusivity. Dalším krokem byla volba povrchu. V základním provedení je po ražbě tato medaile v běžné kvalitě s částečným ražebním leskem, ale pro lepší zvýraznění plasticity lva bylo rozhodnuto pro patinovanou plochu na starostříbro, aby plasticita lva byla co nejvyšší.

 

360 foto – stříbrná pamětní medaile – ČKAIT

Po kliknutí myší na obrázek lze otáčet a zvětšovat podle přání. Pro zastavení možno kliknout na (+) pro detail zvětšení lupou. Lupa ještě lze zvětšit až na velikost celého obrázku………………………….

Otáčecí fotografie 360 foto – stříbrná pamětní medaile k výročí založení ČKAIT – odražek ze stříbra, hrana vroubkovaná, povrch je lesklý a následně se bude patinovat.


Otáčecí fotografie 360 foto – stříbrná pamětní medaile ČKAIT povrchově patinovaná hrana vroubkovaná. Právě při patinovaném (zestařeném) povrchu jsou výražnější detaily a plasticita.

 

Pamětní medaile ČKAIT v dárkovém balení


Závěrečná kolekce pamětních medailí ČKAIT z různých materiálů.
Výroba medialí, podle vzoru investičních mincí byla provedena zejména z ryzího stříbra a následně i žluté mosazi, stejně tak z ryzá měď v červené barvě a bílá medaile opatinovaná na vzor starostříbra, alpaky.

 

VIDEO – rytí jména do mince

Závěrečné rytí jména do pamětní medaile. Rytí na pantografické fréze se šablonama. Náročná je příprava vystředění upnutí do roviny a nastavení poměrů. Smutné je že rytec má jen jeden pokus. Rytí je závěrečná fáze a chyba je nevratná, pak je nutné nechybovat. Tedy se podívejte jestli se to povedlo.

 

Fotogalerie – medaile ČKAIT

Nákupní košík