Podnikový odznak Odznáček Geopark – 1 – Ražený tištěný

Výroba odznaku:
Postup: ražba, tisk, lak
Podnikový odznáček s logem
Logo lakované
Tisk dle logomanuálu
Odznáček do klopy
Zapínání na PIN
Rozměr: 24*9mm
Možnost různých rozměrů

Výroba odznaků Ražba tisk

Zadání vyrobit odznak do klopy, podnikový odznáček s logem. Bylo dodané hezké logo, barevné i zajímavě pojaté, dobře zachycující daný projekt.

Geopark – na logu jsou barevné dlaždice znázorňující různorodost složení země, členitost, jak docílit aby tato myšlenka byla patrná a jasnější i na takovém odznáčku?

Jaký odznak vyrobit?

Vyroba-odznaku-Geopark-Rozdil-tisteny-malovany

Jak má výsledný odznak vypadat? Logo pro výrobu odznaku je dané. Pro lepší vyniknutí by bylo dobré volit kontrasty, ať barevné, tak prostorové, či povrchové.
Jako výrobce, medailéra mě napadá několik řešení, jak takový odznak vyrobit.

  • Odznak ražený, tistěný – ražený plochý odznáček a na něm je tištěná plocha. Barvy co nejvíce odpovídají logu a kontrast s bílým podkladem je pak umocněný lakovanou vrstvou vypadající na povrchu jako čočka. Ražba + tisk je rychlejší a levnější metoda výroby odznaků.
  • Odznak ražený, malovaný – ražba vícevrstvého odznaku dále doplněná barvou s kombinacíí matu a lesku. Barva odpovídající předloze RAL, případně transparentní se spodním šrafováním pro vyšší odraz světla. Další kontrast je docílený kombinací matu a lesku. jemné přechody, barvoměnu, ale i kontrasty potkáváme v přírodě tedy na odznaku by to odpovídalo rozmanitosti přírody. Ražba + malba je luxusnější, krásnější metoda výroby odznaků.
  • Odznak ražený, skládaný – nejtěžší metoda, nejsložitější, co nejvíce plastická varianta řešení výroby odznaku s použitím více komponentů a různých materiálů, barev, složení, povrchu. Na tak malém předmětu je to skutečná výzva špíše klenotnická. Metoda ražených a skladaných odznaků je nejsložitější, ale i nejluxusnější provedení, však časově velmi náročné.

Výroba odznaku Geopark 1 – tištěný

odznak-Geopark-1p21

Popis odznaku – Odznak ražený, tistěný – ražený plochý odznáček a na něm je tištěná plocha. Barvy co nejvíce odpovídají logu a kontrast s bílým podkladem je pak umocněný lakovanou vrstvou vypadající na povrchu jako čočka

Rozměry odznaku
Šířka: 24mm
Délka: 9mm
Tloušťka:
Hmotnost:

Výroba odznaku Geopark 2 – malovaný


Druhá verze odznaku Geopark. Vyráběný odznak je ražený a ručně malovaný. Více foto a info zde: Odznak Geopark 2 – ražený+malovaný

Výroba odznaku – popis výroby

Ač to tak nevypadá, tak téměř celý proces je ruční skoro až kusová výroba. I maloseriová výroba 50, či 500ks si vyžaduje hodně času přípravy, výroba nástrojů, přípravků a pak opět ruční obsluhu.
Jak vypadá takový odznáček, z čeho se skládá, jak se montuje?
Podívejte se na průřez odznaku, z čeho se skládá a jak se postupně vyrábí.

Fotogalerie – Výroba odznaku – ražený + tištěný

Nákupní košík