Jeje miminko udělalo hovínko, aneb Sláveček má zápočet

Jeje miminko udělalo hovínko, aneb Sláveček má zápočet.     (Můj první zápočet)
 
Tak to mi připadá naprosto stejné. Maminka se chlubí s něčím malým v nočníku, asi stejně jako já mám radost ze záznamu ve svém zeleném indexu.
Možná se na to dlouho čekalo, možná se na to dlouho připravovalo, ale první je první a nad dalším se už tolik nepozastavíme.
Také jsem zprvu myslel, že budu nad tím dlouho sedět a tlačit to a těšit se, co ze mě vyleze, ale vše bylo úplně jinak.
 
Zadání bylo naprosto banální:
Vyslechnout nějaký z pořadů v rádiu, nebo v televizi s duchovní tématikou a přidat vlastní rozbor, úvahu, zda se s tím ztotožníme, nebo zda nesouhlasíme a najít patřičné odkazy v Bibli a ukázat je prstem. Vše tak na 1. stránky, maximálně na 2. Vyjmečně i na více, ale bylo upozornění, že to pančelka jen prolítne zruba o čem to je.
 
Kamarádka přišla pro radu.
Že prej pokud někdo něco nenajde, nebo neví, kde to v Bibli je, tak že já to budu vědět. No to je paráda „Jednooký mezi slepými králem“ ale budiž, jsem tomu tak trošičku rád, ale pak abych z takovýchto maličkostí nepropad.
Tedy přišla že by ji stačil jeden verš, odkaz kde jako že v tý Bibli je to o tom Adamovi a o Evě, že není üplně služka a kde jsou další ženy kolem Pána Ježíše.
Já jsme se rozzářil, tak jednoduché otázky, no to je radost spolupracovat;. Prolétli jsme spolu text který sesumírovala a co ji v té souvislosti napadlo o partnerství.
Hnedel ze mě vypadlo 1. Mojžíšova z kraje a o požehnání a podobné připomínky. Také jsem ji ukázaůl čeho si ještě nevšimla a hnedle jsme vystřihli asi 4 verše.
K Novému zákonu pak z několika knih další verše jak ženy pomáhali a jak Pán Ježíš hleděl na svoji matku a bylo to. Krátka desetiminutovka a měl jsme radost, jak lehké to bylo.
V závěsu další dotazy nikdo neměl, tak bylo hotovo.
 
Jaký pořad si vyberu já?
Večer mě na pokoji napadalo jaký bych si tak mohl vybrat pořad, jak to napíšu. Neměl jsem u sebe internet a večer volný ke studiu a pak mě napadlo, co kdybych napsal to samé? Vcelku jsem věděl o čem pořad je. Před pár měsíci jsem byl i na židovském institutu na pár přednáškách ohledně postavení žen v Bibli, tak co mi vtom brání?
Sice jsem neslyšel celý pořad, ale v kostce jsem si pamatoval co o něm psala apolužačka a když už nereflektovala na mé připomínky jak bych to chápal, tak jsem si je začal sumírovat. Ale ejhle, ono se mi to nějak roztahovalo a to jsem tam ještě neměl ani biblické texty.
Přidal jsem tedy texty, ještě doplnil o druhou půlku z nového zákona. Pak přišlo něco složitějšího. Zkrátit. To byl trošičku problém. Ale nakonec to šlo.
 
Zápis k zápočtu.
Pořadník byl pěkně dlouhej a já jsem byl moooc rád, že jsem to napsal, tak sjem to chtěl mít rychle za sebou. První na ředě byla napsaná v 7:00. Již před 7 ráno jsem stepoval na chodbě. Pár slečen se vystřídalo a já vsem zapadl do mezery. Před snídaní hurá do učebny, první test ohněm.
Pančelka sedí a usmívá se.
Padla spousta otázek, jako napřklad:
„Jak se ten text posouvá dolů?“
„Kde se to vrací?“
Přeci jenom Apple má jiíné ovládání. Další dotaz byl již k textu.
„Tak mi to ukažte v Bibli“
To byla naprostá brnkačka, texty jsem měl v textu a i s odkazy, tak to bylo rychlé.
Čtvrtá otázka byla více na tělo:
„Kde máte index?“
Tím bylo vše dovršeno, ani jsem nestihl ze sebe vyhrknout, co vše jsem vymazal, moje skvostné názory a nápady, ale bylo jasné, že za mnou je ještě dlouhá řada a pančelka bude dnes rozdávat radostné podpisy.

 
 
Tedy první zápočet z úvodu do teologie obsahoval dvě otázky z počítače Apple, jednu otázku, zda umím hledat v Bibli a závěrečnou kde mám index na zápis.
 
Vyšel jsem ven, usmívám se a vzpoměl jsem si na veselé jupíí z „Básníku“ když student prošel.
„Maměnko cyhstajtě slávu“
Však já si na své Maměnko chytstajtě… ještě pár let počkám. Nota bene, naši ani nevědí, že vůbec studuji, to bude pro ně teprve pak překvapení.
 
Tedy páni, to bylo lehké, milé, příjemné.
Kdyby tak byli všechyn zápisy takové.
Vypadlo to ze mě nečekaně, stejně jako to malé hovínko, ke kterému se pak už nikdy nevracíme.
 

 

Nákupní košík