Film ODCHÁZENÍ – Václav HAVEL – Šperk do filmu – Náhrdelník srdce

Výroba náhrdelníku pro film Václava HAVLA Odcházení.

 

Šperk do filmu – Náhrdelník srdce

Hlavním zadáním je náhrdelník se srdcem, stylyzované do tvaru jaké kreslí pan Václav Havel.

 

Popis náhrelníku

Náhrdelník je tedy stříbro zlacené 24kt zlatem. Ustřední srdce je broušený kámen Swarovski, kolekce 2010

Výroba šperku pro film Odcházení, který je laděný v duchu kreseb které dělal Gustav Klimt. Tedy barevně a tvarově vystihnout, zároveň přidat srdce ve tvaru režiséra filmu Odcházení Václava Havla a zároveň chytnout vhodnou barvu nejlépe do fialova, což je oblíbená barva paní Dáši Havlové Veškrnové. Zprvu jsem laboroval nad pravymi kameny, krystaly ametystu a tvary srdce, jak vybrousit kamen a pridat mu tvar srdce jaké kreslí Václav Havel a zakomponovat to do šperku a vše ještě sladit s rysi Klimta. nakonec bylo vhodnější než nepravidelné srdce lemovat, raději použít pravidelné srdce a dát mu nepravidelný obrysový tvar, pak více vynikne tvarová kompozice. K srdcím podle Václava Havla se dále navrhuji celý šperk laděný do fialova a také naušnice do kompletu pro Dagmar Havlovou.

Paní Dáša má ve filmu fialové šaty s nápaditým výstřihem, tak se při výrobě šperku pro film dbá na co nejvhodnější sladění kostýmu a doplňků, jak barevně, tak kompozičně.

Pan Václav Havel kreslí srdce atypického tvaru, nesymetrické s protáhlou spodní špičkou. Právě po výrobě klenotu srdce bylo důležitévybrat nejhodnější náhrdelníkový řetěz. Jaké zvolit články řetězu?

Zejména šlo o možnosti od běžného ankru, pancru, po secesnější tvary článků až po možné články ze srdíček. Jelikož však srdce od pana Havla je samoosobě dost specifické tvarově a je dominantou, tak simetrické články by nebyly nejhodnější.

Primák Slavomír  zlatník, starožitník.

Návrh nárdelníku.

Návrhy, nákresy pro várobu náhrdelníku, filmového šperku. Film ODCHÁZENÍ – Václav HAVEL – Náhrdelní, šperky ve tvaru srdce, zlatník Primák Slavomír

 

Odcházení film

Video online ODCHÁZENÍ dokumenty zde: Primak.cz / film online dokumenty

 

Fotogalerie – návrhy šperku

Nákupní košík