Výroba vojenského prstenu AZ – Český lev – Vojenský prsten

Výroba vojenského prstenu s českým lvem, po vzoru vojenských prstenů legionářů.
Legionářský prsten vyráběný legionáři měl centrálně českého lva a dále měl lipové listy jako další znak naší státnosti.
Se stejnými atributy je zde vyráběný vojenský prsten AZ s českým lvem. Prsten je ražený jako jeden pruh, tím se dosáhve vysoké plasticity, nádherných detailů ruční rytecké práce, Dále je stočený do kruhu a opatřený raženým odznakem s českým lvem.

Legionářský prsten – prsten legionářů

Jako předloha pro vzniku vojenského pstenu AZ byl zvolen legionářský prsten, ten byl vyrobený z obecného kovu, centrálně s českým lvem a po stranách smaltovaný.

Video – výroba vojenského prstenu

Postupná videa z výroby vojenského prstenu.

Výroba vojenského prstenu – 6 – pilování hran

Video ukazuje jak se brousí boky vojenského prstenu. Tento prsten se zhora zužuje pravidelně dolu, tedy boky jsou stejnoměrně zkosené dolu a tak lze tento úkos brousit na velkém pilníku. Vojenský prsten ač je ze stříbra, tak pro výrobu potřebuje podobné, či stejné nářadí jako má zámečník, či kovář.

Výroba vojenského prstenu – 7 – leštění

Ač to vypadá že by to byl závěr, ale ještě přijde pár kroků.
Vojenský prsten se vyleští, zejména boky a také dole v místě spojení prstenu. Boky a spodní část se leští do plného lesku, ovšem střed jen z lehka, neboť tam jsou drobné detaily z ražby, které by leštění srazilo a prsten ač nový by vypadal jako ošoupaný bez detailů.
Po leštění se prsten ještě čistí od pasty v ultrazvukové čističce a následně opět překontroluje, zda někde nejsou chyby, vady.

FOTOgalerie

Nákupní košík