Výroba vojenského prstenu AČR – 71. mechanizovaný prapor Sibiřský – Za zásluhy

Výroba vojenského prstenu Za zásluhy, 71. mechanizovaného praporu Armády České republiky, po vzoru vojenských prstenů legionářů.
Vzorem vzhledu byl legionářský prsten vyráběný legionáři měl centrálně českého lva a dále měl lipové listy jako další znak naší státnosti.
Se stejnými atributy je zde vyráběný vojenský prsten Za zásluhy 71.MPS, jedná se tedy o oficiální klenot, jakási jiná forma vyznamenání, odznaku, kdy klasický znak jednotky je umístněný na prstenu. Udělení tohoto prstenu je oficiální a vydané rozkazem před nastoupenou jednotkou.

71. mechanizovaného praporu Armády České republiky


Tento vojenský prapor vznikl na bázi 4. mechanizovaného praporu a v roce 1994 při reorganizaci navázal na vojenskou historii čs. legií a přijal čestný název „Sibiřský“
Webové stránky pluku Odkaz zde: amry.cz / 71MPR
Facebook stránky: Facebook / 71mpr

Výroba odznaku 71 MPR

Na začátek bylo důležité vyrobit odznak se zapínáním na PIN se znakem pluku, který má specifický tvar. Tyto odznaky se vyrobili v 5. třídách. Více o výrobu odznaku zde Primak.cz / výroba odznaku 71MPR

Návrhy na výrobu prstenu 71 MPR

Vzhledově, tvarově měl prsten vycházet ze známých prstenů legionářů, aby se pokračovalo v tradici, zároveň měl prsten nést znak praporu a nést další signifikace, včetně personifikace. Vyráběný z drahého kovu, minimálně z klenotnického stříbra, vzhledově i řemeslně dobře zpracovaný a bytelný.

Stanovy pro udělení rpstenu

Vojenský pamětní prsten pro 71. mechanizovaný prapor “SIBIŘSKÝ“

Článek 1

  1. Vojenský pamětní prsten 71. mechanizovaného praporu “SIBIŘSKÝ“ navazuje na historii, kdy si vojáci čs. legií vyráběli prsteny pro upomínku na jednotky u kterých vykonávali svou službu.
    71. mechanizovaný prapor “SIBIŘSKÝ“ jako přímý nástupce 2. jízdního pluku „Sibiřského“ československých legií v Rusku a je hrdým pokračovatelem a nositelem těchto tradic.
  2. Název prstenu je Vojenský pamětní prsten 71. mechanizovaného praporu „SIBIŘSKÉHO“. Dále jen vojenský prsten.

Článek 6

  1. Vojenský prsten I. Třídy – zlatý – je vyroben ze stříbra Ag925, znak také ze stříbra a obě části jsou pozlacené pravým zlatem. Je číslovaný a má iniciály nositele.
  2. Vojenský prsten II. Třídy – stříbrný – je vyroben ze stříbra Ag925, znak také ze stříbra Je číslovaný a má iniciály nositele.
  3. Vojenský prsten III. Třídy – bronzový – je vyroben ze stříbra Ag925 a znak je bronzový, a je číslovaný.
  4. Vojenský prsten IV. Třídy – měděný – je vyroben ze stříbra Ag925 a znak je měděný, prsten je číslovaný.
  5. Vojenský prsten se nosí zpravidla na prsteníčku pravé ruky.
  6. Vzhled vojenských prstenu je součástí stanov.

Nákupní košík