Výroba medaile – Království Severního Súdánu – video

Jak se vyrábí mince (medaile)?

Návrhy, náčrtky, nástroje, VIDEO.

Od nákresu, raznice, až po zkušební odražek mince pro krále.

Pamětní mince k založení království 16.6.2014
Menu obsah:
Výroba medaile – Království Severního Súdánu
Návrhy na výrobu medaile
Výroba medaile – nákres přední strany
Výroba medaile – návrh zadní strany
Výroba medaile – sádrový model
Video – ražba pamětní medaile
Následná výroba stříbrné mince
Fotogralerie – výroba medaile KSS

 

 

Výroba medaile – Království Severního Súdánu

mince-kss-kralovstvi-severniho-sudanu-01-prototyp-a

Toto je medaile bez nominální hodnoty a složí také jako předloha pro výrobu pamětní výroční mince, plánovaná v průměru 40mm ve stříbře o hmotnosti 1oz, tedy stříbrná uncová mince z ryzího stříbra o velikosti 4cm pro rok 2016 s nominální hodnotou 1 tolar.

 

Návrhy na výrobu medaile

Přední strana
Na přední straně mince je stojící postava muže s praporem na poušti a na horizontu jsou hory. Mince poukazuje na rozlehlost pouště a nekonečnost nebe.
Zadní strana
Na zadní straně bude ve středu znak království  a do kruhu opis názvu v angličtině a arabsky. Středový znak bude vysoce plastický. Hvězdy budou mít středy špičaté.

Výroba mediale – nákres přední strany

mince-zalozeni-kss-04navrhy3m

Tři různé variance návrhů na výrobu přední strany mince. Nákresy, studie s důrazem na výšku hor, vlajku, postavení, až po kameny.

Výroba medaile – návrh zadní strany

Zadní strana mince má centrálně umístněný znak, kde bude koruna plasticky vystupující, a hvězdy budou dovnitřku špičaté, ne ploché. Opis názvu bude anglicky + arabsky.
vlajka-kss-01barva-cb

 

Kingdom of North Sudan

مملكة شمال السودان

mince-zalozeni-kss-07pismo-v600

Výroba medaile – sádrový model

mince-model-severni-sudan-postava

Po nákresech se vyrábí sádrový model ve vysoké plasticitě a se všemi detaily. Model má průměr 20cm pro lepší práci na detailech.

 

Video: Ražba pamětní medaile

První zkušební ražba pamětní medaile. Výroba medaile není jen jedno bouchnutí do kolečka a hotovo, ale ani to není to bouchání, bouchání, bouchání, ale je to postupný proces od návrhů, raznic, až po první krásný moment, když vyrazíte první zkušební medaili. Při ražbe se používají dvě raznice, spodní, horní a mezi ně se vloží tzv. střižek (připravené kolečko) a po ražbě (několikaré bouchnutí) se kontrolují detaily zda vše bylo vyražené na přední i zadná straně vyráběné medaile, stejně tak se kontroluje hrana mince.
Razící buchary a ostatní vybavení, jsou staré osvědčené stroje z období let 1920-1960, tedy používáme staré stoleté osvědčené postupy a vše je precizní výroba s pečlivou kontrolou každého kusu.

 

Následná výroba stříbrné mince


Výroba stříbrné mince zde: Severní Súdán 1 tolar

 

Fotogralerie – výroba medaile KSS

Nákupní košík