Řád zlaté sekačky na trávu – výroba vyznamenání

Někdo trávník poseká a někdo na něm běhá a někdo oboje udělá. Mistr svého umění si zaslouží Řád Zlaté sekačky. A jak se takový řád vyrábí?

Řád zlaté sekačky na trávu – výroba vyznamenání

Z minula spokojený zákazník by rád opět nechal vyrobit cosi unikátního, nejen krásné zajímavé, ale i hezky provedené. Za vynikající výkony by rád vyznamenal mistra takovýmto řádem že nejen dobře seká trávník, ale je i zároveň milovník hry s míčem.
Tedy jak zakomponovat tyto věci dohromady ?

Zlatá sekačka na trávu

Zaslané fotografie ukazují sekačku v plé kráse a zbroji. Tedy zprvu to vypadalo že půjde o nějakou malou ruční sekačku, nebo vozíček, ale toto je již traktůrek na delší trasy. Tedy podíváme se co z toho uděláme, záměr bude ať vypadá jako zlatá.

 

Výroba vyznamenání – návrhy

První nákresy, návrhy na vzhled vyznamenání.

Jak dát dohormady nejlépe tři symboly které vyjadřují vše co se vyznamenání týče? Kdo vyznamenání uděluje a za co. Tedy znak obce, pak hlavní zásluhu, ale i zálibu obdarovaného. první návrh je sekačka na trávu ve 2D pohledu lehce plastická, zavěšená na řetízku pod barevnou stuhou. Na stuze je noha, kopací míč a znak obce.
V druhém návrhu je již vložený znak obce v levé straně, heraldicky lépe vyjádřeno kdo uděluje dané vyznamenání a teprve v pravé části je fotbalista s míčem, tedy to vyjadřuje více danou zálibu ve sportu a dole je zavěšená sekačka na trávu. Fotbalista je jako samostatný odznáček připíchnutý na packy, stejně tak i znak obce.
tyto znaky, jednotlivé symboly budou sladěné do jednotné zlaté barvy.

 

Výroba přívěsku 3D model na počítači

Nakonec se rozhodlo že přívěsek na vyznamenání pod stuhou bude v plném 3D provedení jako model, hračka a to plnoplastický a ne jen zploštělý.

V počítači se vyrobí model, ten následně vytiskne na tiskárně a podle něj se vyrobí forma na odlévání a z té pak kopie ze stříbra odlitím a dále se bude sestavovat vyznamenání.

 

 

Fotogalerie – výroba vyznamenání

zde jsou jednotlivé fotografie z postupu výroby vyznamenání Řád Zlaté sekačky

Nákupní košík