Filmová rekvizita – KUKÁTKO STŘEDOVĚKÉHO STAVITELE

Výroba zvlášťních kukátek pro animovaný film. Prastará, patinovaná mosazná kukátka se zvláštním použitím jsou záhadná, jak se používala, jak fungovala?
Ručně dělané mechanické kukátko z mosazi.

 

 

Filmová rekvizita – KUKÁTKO STŘEDOVĚKÉHO STAVITELE

Tři různá kukátka z mosazi a jedno s dřevěnou nýtovanou rukojetí a mechanickým ěroubovým posunem.
Kukátka vypadají jako zaměřovací, poměrové nástroje pro středověkého stavitele. Toto kukátko se nalezne zabalené jako poklad na střeše středověkého chrámu. Nálezce bude laborovat nad tím mechanismem a použitím, stejně jako by to dělal každý jiný, kdy masivní materiál, ruční zpracování a stará patina jsou části tajemné skládanky s otázkami „co to je, na co to je, jak to funguje ?“

Aby v budoucnu nebyl nikdo moc zmatený, tak na této filmové rekvizitě je veryžená malá značka výrobce, odkaz na webové stránky www.PRIMAK.cz tím bude mít zkoumající ulehčený odhad o mnoho let co do původu.

 

Výroba filmových rekvizit

Pro výrobu filmových rekvizit je příznačné, aby to bylo velké, různotvaré, až záhandé. Přičemž materiál funkčnost a složení je druhořadé, jen málokdy nejdeme rekvizitu které vydrží mnoho let, pokud to tedy není záměrem, že se bude filmá rekvizita používat vícekrát.
Já však preferuji, nejen ať to dobře vypadá na první pohled a kameru, ale ať je to funkční, použitelné, ať to vydrží a je to i zajímavé, pak tedy posuďte zda se mi to daří.

 

KUKÁTKO středověkého stavitele fotogalerieFotografie kukátek

Nákupní košík