Výroba odznaku modelace z 2D na 3D logo ZÁMOTEK – Ostravská univerzita<

Výroba odznaku modelace z 2D na 3D logo ZÁMOTEK - Ostravská univerzita

V zadání je vyrobit odznak, odznáček plnoplastický podle 2D loga jež má Ostravská univerzita.
Odznak bude v několika variantách, úrovních a to od studentů, pro návštěvy, až po představitele univerzity.

Zadání vypadalo velmi jednoduše a to udělat z loga odznáček.
Jenže Ostravská univerzita má hezké 2D logo vytištěné na papíru vypadající jako „zámotek“ ale převést do plné plasticity, aby kombinace barev dávala smysl, co je tvar a co stín, to je výzva!

Menu:
Logo ZÁMOTEK – Ostravská univerzita
Převod loga z 2D na 3D
Nákresy a modelování LOGA
Video – modelování z 2D na 3D plastické
FOTOgalerie obrázky ZÁMOTEK

Logo ZÁMOTEK – Ostravská univerzita

Toto je logo Ostravské univerzity, povedené, hezké, však vhodné na 2D prezentace. Logomanuál je vytvořený do podrobností a to i možnost používat hezké pixelové body. Však s 3D použitím se zde nepočítalo a při pohledu na tento 2D obrazec vás tahá fantazie do světa kde zcela neplatí naše fyzikální zákony třebas o stínech a tak vzůru do představ.


Logo ZÁMOTEK Ostravská univerzita

Převod loga z 2D na 3D

Tvůrce 2D loga vytvořil jakýsi „zámotek“ však z hlediska dopadajících světel je těžší převést takové ploché logo na 3D objekt, ale i tak řešení se dá najít více, záleží jen na úhlu pohledu a představivosti.
Převod loga z 2D na plnoplastické 3D se dá pojmout v mnoha směrech a to od prostého jednoduchého 2a1/2D vypadající jako dortové patrové provedení, až na plnoplastrické 3D, kdy logo netvoří jen rovné plochy, ale zakřivené vlany, jaké známe z přírody.

Nákresy a modelování LOGA

První nákresy, náčrtky, jak se dá vnímat logo a jak jej pojmout

Video – modelování loga z 2D na 3D plastické

Při prvním pohledu je jasné že se jedná o jakýsi zámotek, ale jak je propletený, vždyť to není ani celý kruh, kružnice není uzavřená, vždyť i taková houska z obchodu má své hrany.

Video, pohled na stůl se třeby modely plastického ztvárnění loga. Modely nejsou zcela přesné co do hran, či rovnosti, jde o studii poměrů a tvarů, co má být ploché, co oblé, či dolu, nebo nahoru.

FOTOgalerie obrázky ZÁMOTEK

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím