Odznak AKT – výroba odznaku POLICIE AKT = Antikonfliktní tým<

Odznak AKT - výroba odznaku POLICIE AKT = Antikonfliktní tým

Výroba odznaku, postup od zadání, návrhů, výroby, až po finální vzhled odznaku pro Policii ČR, odznak AKT = Antikonfliktní tým.
Obsah:
Zadání výroby – odznak AKT
Nákresy výroby odznaku AKT
Výroba raznice odznaku
Výroba odznaku – malování, číslování
Odznak AKT – certifikát

 

Odznak AKT – výroba odznaku POLICIE AKT = Antikonfliktní tým

Každá zakázka výroba odznaku je jiná, každá je něčím unikátní, proto se snažím vědět co možná nejvíce, najít něco zajímavého, co by se dalo při výrobě použít, nějakou pikantnost, spojitost, nějak každou zakázku oživit, dát tam kus individuality. Stejně tak se snažím, aby zadavatel více spolupracoval a přidal něco málo do kreativity.Výroba odznaků pan není bezduchá, jako když si jdete udělat razítko do Trodetu. Stejně tak i zde mě zajímalo pro koho budu odznak vyrábět, kdo je zadavatel, kdo bude vyrobené odznaky nosit, kdy a jak.

 

Zadání výroby – odznak AKT


Odznak bude umístněný nad klopu kapsy, jako ostatní identifikační znaky.

Nákresy výroby odznaku AKT

Výroba odznaku postupuje od nákresů, raznici, ražbu, kompletaci až po barvu. Základem je dokonalá představa od začátku co jak bude vypadat a jak to má fungovat.
AKT logo

Dodáno logo. Policejní tým AKT. Logo pro výrobu odznaku je moderní, vcelku napadité, jasně vystihuje kontrast tmave a bile. Grafik by za nápad zasloužil 1*.
Uchycení
Důležité je uchycení, tvar odznaku, funkčnost. Tedy návrh je, že odznak bude na sponě. Spona bude horizontální (vodorovná), v horní části odznaku. V případě pohybu bude odznak stále směřovat dolu, nebude klimbat ze strany na stranu. Špendlík spony je spíše menší a kratší, nebude dělat velkou díru do oblečení.
Profil
Původní návrh na výrobu odznaku je opět dělaný grafikem na počítači. Takovéto návrhy vypadají jeden jakop druhý, pracovně je pojmenovávám „razítko“
Takovéto razítko se musí oživit, udělat z plochého monitorovémo pohledu něco lepšího, prostě místo razítka odznak.
Nápad, řešení.
Stupňové provedení, střed bude vyvýšený. Z profilu to tedy na matrici raznice vypadá jako dort.
Tím pádem jsme dostali z 2d už 3d. Plochy vyplníme barvou, lehce se vše zaoblí a dostane to šmrnc.

 

Výroba raznice odznaku AKT


AKT policie 3 Výroba raznice odznaku. Raznice pro výrobu odznaku se vyrábí z matrice, předlohy. Matrice pro raznici vyráběného odznaku je z ušlechtilé oceli a vpodstatě je totožná jako budoucí výsledek 1:1.

 

Výroba odznaku – prototyp

AKT policie 4 Výroba odznaku Prototyp
Výroba odznaku postupujedále. První odražky, prototypy jsou v přesném měřítku 1:1. Vyrobený odznak slouží pak k testování s odstíny barev, nebo kombinacemi.

 

Výroba odznaku – malování, číslování

AKT policie 5 Výroba odznaku Malování číslování

Výroba odznaku postupuje dále. Odznaky jsou číslované, třímístné na zadní straně, dále je naletovaná spona. Vyráběný odznak má brožové zapínání.Výroba odznaku je s evidenčním číslem raženým na zadní straně. Odznaky jsou ručně malované.

 

Odznak AKT – certifikát

AKT policie 6 Certifikát Odznak výroba

Výroba odznaku AKT Policie ČR. K odznaku patří certifikát. Každý odznak má své číslo a certifikát. Na certifikátu je podoba odznaku AKT Policie ČR, dále volné řádky pro vyplnění jména, čísla a datumu vydání, podpis velitele. V levém dolním rohu ja logo Policie ČR a  (c) Primak 2010.
Druhou stranu certifikátu tvoří vizitka výrobce: PRIMÁK Slavomír

Fotogalerie

Fotografie od návrhů až po výrobu odznaku Policie ČR AKT

 

Komentáře

Načítání komentářů
Tyto stránky využívají Cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s používáním Cookies.Zjistit víceOK, rozumím